Nowe lokalizacje

Chcesz monitorować stan powietrza w swojej lokalizacji a danymi dzielić się ze swoją lokalną społecznością oraz ze wszystkimi na świecie za pośrednictwem naszego portalu ? Nic bardziej prostszego wystarczy chwila z lutownicą, troszkę części i poświęconego czasu i małym nakładem możesz dołączyć do projektu. Poniżej informacje jak możesz wykonać pomiar i wysłać je do nas.

Różne typy pomiarów potrzebują różnego rodzaju czujników co jest myślę jasne dla wszystkich. Zabawę z pomiarami najłatwiej i zarazem najtaniej jest zacząć od pomiaru temperatury i nasłonecznienia. Pamiętaj, że nie od razu trzeba dostarczać nam komplet danych. Poniżej propozycję budżetowych rozwiązań różnych typów pomiarów oraz sposób na ciągłe dostarczanie ich do systemu.

Pomiar temperatur najłatwiej a zarazem najtaniej zrealizować jest za pomocą czujnika firmy Dallas i 1-wire DS1820. Poniżej na obrazku numer 1 znajduję się schemat ideowy bardzo prostego interfejsu który można wykonać bardzo prosto, nawet bez płytki drukowanej chociaż dużo łatwiej i estetyczniej gotowy interfejs działa i wygląda zmontowany na płytce drukowanej. Do wykonanego interfejsu szeregowo możemy podłączyć do 20 sztuk czujników.